Grup Tılsım
http://gruptilsim.anatolianrock.com
web adresimiz
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Grup tılsım ilk olarak 1993 yılında orhanars ve Türker aycan tarafından Denizli’de kuruldu. O dönemlerde denizli de ve üniversite bünyesinde henüz müzik grubu olmadığından her şeyi sıfırdan kendi çabalarıyla öğrenmek durumunda kaldılar..tüm grup elemanları haliyle oldukça amatördü ama inanılmaz bir müzik aşkıyla en olumsuz şartlarda bile dahi saatler süren provalarla kısa zamanda soundlarını bulmaya başladılar.bu çalışmaların sonunda bar ve sahne çalışmaları başladı haliyle.
Kısa zaman içinde artık denizlide oldukça tanınmaya başladı grup tılsım. Bu süreç içinde çeşitli müzik yarışmaları ve festivallerine de katılmayı ihmal etmediler ve başarılı sonuçlar elde ettiler. (Pamukkale festivali , altın mikrofon , haber ajanslarının düzenlediği ses yarışması, vs)

Birçok yerel ve ulusal tv de boy göstermeye başladılar.bunların yanında sevgili barış manço ile konser verme onuruna sahip oldu grup tılsım.

1997 li yıllarda grup elemanlarının okullarından mezun olmasıyla bi süre kişisel projeler öne çıktıysa da Edirne de tekrar faaliyet gösterdiler. Yaklaşık 2-3 yıl süren Edirne macerasından sonra tekrar dağılma yaşayan tılsım ın ardından orhanars grup merdiven ile solist olarak çalışmaya başladı ve merdiven2000 albümünün çıkmasına kadar sürdü bu süreç.bu süreç içerisinde best of Moğollar albümünde vokal yapma şansını yakaladı orhanars.

Kendi müziğini yapma sevdası orhanars ın tekrar grup tılsımı kurmasına neden oldu ve grupla birlikte erikli,Lüleburgaz,Kıbrıs , İstanbul ve en son İzmit olmak üzere birçok yerde program yaptılar grup tılsım adıyla.

Bu çalışmaların yanına bir de profesyonel bir albüm sığdırmayı başaran Orhanars albümünün şarkılarını sizlerin beğenisine sunmaktan onur duyar …

şu ana kadar grup tılsım da yer alan müzisyenler

gitar : türker aycan ,hüseyin aksoy,namık nakdaliyev , ali demirel , erim , levent durgut,onur yanık.

bass gitar :savaş yatmaz , mutlu beyazova ,hüseyin aksoy , mustafa , murat ,celil ,ersen ,erhan tipi,gökhan tunçcu,şentürk öztaş

davul :ismail yüksel , hüseyin aksoy ,tuncay zigaloğlu , tuncay teksan , ruşen abdulayev , onur soydemir,hakkı,fikret,melih

keyboard : atınç , oykan atay

sax : murat koçboğa